ogórki małosolne na sucho
przetwory

Ogórki małosolne na sucho

Ogórki małosolne uwielbiam, mogłabym je jeść i jeść w każdej ilości. Jakiś czas temu natknęłam się na przepis na ogórki małosolne bez zalewy i bez słoików tzw. ogórki małosolne na sucho i od razu musiałam wypróbować ten przepis. Takie ogóreczki są pyszne, chrupiące i nie tracą koloru, w przeciwieństwie do tych ze słoików – w zalewie. Wykonanie jest bardzo proste i nie wymaga wiele czasu, a naprawdę warto wypróbować przepis na ogórki małosolne na sucho.

Składniki na ogórki małosolne na sucho:
1 kg ogórków gruntowych
kawałek korzenia chrzanu
3 liście wiśni
3 liście porzeczki
2 gałązki kopru z baldachami
1 łyżka gorczycy
2 łyżeczki miałkiej soli
4 ząbki czosnku
woreczek foliowy do kontaktu z żywnością

ogórki małosolne bez zalewy

Przygotowanie:
1. Ogórki umyć pod bieżącą wodą. Można im odciąć końcówki, dzięki temu sól szybciej wniknie w ogórki. Następnie ogórki osuszyć przy pomocy ręczników papierowych.
2. Ogórki przekładamy do woreczka z zapięciem. Liście wiśni, porzeczek i kopru myjemy. Chrzan i czosnek obieramy. Do woreczka z ogórkami dokładamy liście, chrzan i czosnek. Dodajemy dwie łyżeczki miałkiej soli oraz jedną łyżkę gorczycy. Usuwamy nadmiar powietrza z woreczka i zamykamy go szczelnie. Woreczek z ogórkami kilkakrotnie potrząsamy i wkładamy go do lodówki na 4 godziny. Po upływie tego czasu ogóreczki odstawiamy w ciepłe miejsce na kolejne 20 godzin. I już gotowe, ogóreczki można zajadać. Ogórki małosolne na sucho można przechowywać w lodówce przez około 4 dni.

ogórki małosolne na sucho 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *